2013 TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri sahiplerini buldu
15/11/2013
 
Servier İlaç ve Türk Kardiyoloji Derneği’nin işbirliği ile hayata geçen “TKD- Servier Bilimsel Yayın Ödülleri” nin bu yılki sahipleri açıklandı. Birincilik Ödülü Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nden Hasan Arı’nın oldu
 
 
Hipertansiyon, Koroner Arter Hastalığı ve Kalp Yetmezliği alanlarındaki inovatifürünleri ile kardiyoloji alanında önde gelen ilaç firmalarından biri olan Servier İlaç, geçtiğimiz 27 yıl boyunca, sürekli olarak klinik araştırmalarla ve mezuniyetsonrası eğitim programlarıyla Türkiye’de kardiyoloji camiasına katkıda bulunmuştur.
 
 
Bilimsel araştırmaların sürekli destekçisi olan Servier İlaç, bu amaç doğrultusundaTürk Kardiyoloji Derneği ile birlikte başlattığı TKD –Servier Bilimsel Yayın Ödülleriile bu alandaki başarılı bilimsel araştırmalara ve araştırmacılara destek oluyor.
 
 
Prof. Dr. Ömer Kozan, Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol, Prof. Dr. Adnan Abacı, Prof.Dr. Ramazan Özdemir ve Prof. Dr. Mehmet Sıddık Ulgen’den oluşan Bilimsel DeğerlendirmeKurulu tarafından değerlendirilen başvurular sonucunda 2013 ‘’TKD- Servier BilimselYayın Ödülleri” yeni sahiplerini buldu.
 
 
26-29 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenen 29.Ulusal Kardiyoloji Kongresi’ndeaçıklanan TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri’nde birincilik ödülü Bursa Yüksekİhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Hasan Arı’nin oldu . Arı, ‘The Effectof high-dose Clopidogrel treatment in patients with clopidogrel resistance (TheEfficient Trial)” başlıklı makalesiyle ödüle değer bulundu.
 
 
İkincilik ödülüne ise Dicle Üniv. Tıp Fak. Kalp Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’ndanFaruk Ertaş’ın oldu. Ertaş, “The Atrial Fibrillation in Turkey: Epidemiologic Registry(AFTER)” başlıklı çalışmasıyla Türk Kardiyoloji Derneği Seçici Kurulu tarafından‘2013 TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülü İkinciliğine layık görüldü.
 
 
Çankırı Devlet Hastanesi’nden Ahmet Korkmaz ise “An alternative noninvasive techniquefor the treatment of iatrogenic femoral pseudoaneurysms: stethoscope-guided compression”başlıklı yayını ile üçüncülük ödülü aldı.
 
 
Bilimsel komite tarafından ödüle layık görülen makaleler;
 
-En iyi yayın ödülü; 6.000 TL
-En iyi ikinci yayın ödülü; 3.000 TL
-En iyi üçüncü yayın ödülü; 1.500 TL olmak üzere ödüllendirildi.