2014 TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri sahiplerini buldu
13/11/2014
 
Servier İlaç ve Türk Kardiyoloji Derneği’nin işbirliği ile her yıl başarılı bilimsel çalışmalara verilen TKD - Servier Bilimsel Yayın Ödülleri’nin bu yılki sahipleri açıklandı. Değerlendirme sonucunda, birincilik ödülüne Acıbadem Maslak Hastanesi Kardiyoloji Kliniğinden İlke Sipahi ve Ekibi layık görüldü
 

2014 TKD-Servier Bilimsel Yayın Ödülleri sahiplerini buldu.
 
 
Hipertansiyon, Koroner Arter Hastalığı ve Kalp Yetmezliği alanlarındaki inovatif ürünleri ile kardiyoloji alanının önde gelen ilaç firmalarından biri olan Servier İlaç’ın Türk Kardiyoloji Derneği ile birlikte başlattığı TKD –Servier Bilimsel Yayın Ödülleri’nin bu yılki sahipleri Bilimsel Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilen başvurular sonucunda 23-26 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen 30. Ulusal Kardiyoloji Kongresi’nde açıklandı.

 

Birincilik ödülüne Acıbadem Maslak Hastanesi Kardiyoloji Kliniği’nde görev yapan İlke Sipahi ve ekibinin “Coronary Artery Bypass Grafting vs Percutaneous Coronary Intervention and Long-term Mortality and Morbidity in Multivessel Disease” başlıklı çalışması layık görüldü.

 

İkincilik ödülünü ise Süleyman Demirel Üniversitesi, Şevket Demirel Kalp Merkezi’nden Mehmet Özaydın ve ekibi tarafından hazırlanan “Metoprolol vs. carvedilol or carvedilol plus N-acetyl cysteine on post-operative atrial fibrillation: a randomized, double-blind, placebo-controlled study” başlıklı çalışma kazandı.

 

2014 Servier – TKD Bilimsel Yayın Ödülleri kapsamında üçüncü olan proje ise, Marmara Üniversitesi, Pendik Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Alper Kepez ve ekibinin hazırladığı “Association between left ventricular dysfunction, anemia, and chronic renal failure” başlıklı çalışma oldu.

 

Kazanan projelerden En İyi Yayın 6.000 TL; En İyi İkinci Yayın 3.000 TL; En İyi Üçüncü Yayın ise 1.500 TL ile ödüllendirildi.