Buradasınız

Araştırmanın Yaşamsal Önemi

Araştırma - bir ilacın ana bileşeni

İnovasyon, yenilikçi ilaçlar ve farmakodinamik araştırmalar mesleğimizin temellerini oluşturur. Üstlendiğimiz görev sadece ilaç satmak değil, ilaçlarımızın insanın yaşam kalitesine ve sağlığına yaptığı olumlu katkılardan ötürü sektörde yarattığı güveni ve bilinirliğini hep yüksek tutmaktır. Geçmişten bu güne hep aynı ilkeler çerçevesinde, insanın yaşam süresini uzatmak, acı ve ağrıyla savaşmasına destek olmak, insan sağlığında yepyeni gelişmeler kaydetmek, esenlik yaratmak ve umut olmak gibi kutsal amaçlara hizmet ediyoruz.

 

Yaşam Kurtarmak İçin

Keşfetmek Servier’in inovatif ilaçlara yönelik yaptığı araştırmalar ve yatırım seviyesinin dünyanın en iyileri arasında yeraldığı bilinmektedir. Ciromuzun %25’e varan oranı yeniden araştırmaya ayrılmaktadır. Bu oran için karşılaştırmalar yaparsak;

    • İlaç endüstrisindeki dünya lideri en büyük 10 firmanın yeniden yatırıma dönüştürülen ve yüksek olarak nitelendirilen cirosunun ortalama yüzdesi %14’tür.
    • Sadece Fransız ilaç endüstrisinde araştırmaya yapılan yatırım ise toplam olarak %9’dur.

Son derece doğru planlanmış ve zaman içinde de kendini yenileyen araştırma politikamız gerçekten dikkat çekici sonuçlara ulaşmıştır:

    • 50.000’den fazla kimyasal madde sentezlenmiştir.
    • 25.900’ü Fransa dışından olmak üzere 27.000’den fazla patent başvurusu kaydettirilmiştir.

3000 Kişiyi Aşan Araştırmacı İşgücümüz, Keşfe Adanmışlığımızın Göstergesidir.

Servier’i Keşfet

Discover Servier

Servier, dünyada 149 ülkede faaliyet göstermektedir. Uluslar arası satışlar toplam satışların %92'sini oluşturmaktadır. Dünya genelinde 22.000'den fazla çalışanı vardır. ARGE'de 3.000 kişi istihdam edilmektedir.